Sağlıkta Tasarruf Ele Alındı
30 Eylül 2019
Sağlık Bakanlığı Tasarruf Takip Ofisi Bilgilendirme toplantısı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü koordinesinde Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin illerinin katılımıyla Gaziantep Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesinde 2 gün süreyle gerçekleştirildi.

Toplantıya Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim BENER, Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı  Daire Başkanları ile İlimizden,  Sağlık Müdürlüğü adına Kamu Hizmetleri Başkanı  Uzm. Dr. Cengiz YORULMAZ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı  Dr. H. Mustafa KUTLU,  Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Osman AYDIN, Kamu Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve  İl TGAP Sorumlusu İbrahim Halil KAYA ile beraber Müdürlüğümüze bağlı tüm hastanelerimizin Başhekim Yardımcıları  ve İdari ve Mali Hizmetler Müdürlerinden oluşan bir heyet  katılım sağladı.

Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, Türkiye geneli 5’inci büyük bölge toplantımız olan bu TGAP buluşmamızda kamu kaynaklarının verimli kullanılması maksadıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Maliyesi Dönüşüm ve Değişim Ofisinin koordinesinde tüm Bakanlıklarda Tasarruf Ve Gelir Arttırıcı Programlar (TGAP) uygulanmaktadır” dedi.

Bener, Bakan Yardımcılığına bağlı olarak faaliyetlerin yürütülmesi maksadıyla TGAP Ofisi kurulduğunu vurgulayarak, ofis tarafından takibinin yapılarak Tasarruf ve Gelir Dönüşüm Programı ile kamu maliyesinde kalıcı iyileştirmeler sağlanacağını açıkladı. Bener, “Bu birim, kamu bütçesindeki harcama ve gelir kalemlerini finansal ve sosyoekonomik açıdan analiz edip israfın önlenmesi ve gelir arttırıcı programlar ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir ”diye konuştu.

TGAP İl Sorumlusu İbrahim Halil KAYA Sağlık Müdürlüğü adına İlimizde gerçekleşen, tasarrufla ilgili plan, proje ve yapılan çalışmaların anlatıldığı  bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, enerji, su, haberleşme, tıbbi cihaz vb. konularda yapılmış olup yapılan çalışmalar neticesince 2019 yılı Ocak-Haziran döneminde toplam 675.071,66 TL tasarruf sağlandığını ve bundan sonraki proje çalışmaları hakkında bilgilendirme yaparak, tasarruf çalışmalarının titizlikle devam edeceğini belirtti.

  • 249389,saglikta-tasarruf-ele-alindi-27-eylul-2019-1jpeg.png
  • 249390,saglikta-tasarruf-ele-alindi-27-eylul-2019-3jpeg.png
  • 249391,saglikta-tasarruf-ele-alindi-27-eylul-2019-2jpeg.png